Instytut Podologii


Wrastające paznokcie – to schorzenie, które potrafi być niezwykle bolesne i niejednokrotnie wyklucza z codziennych zajęć. Bardzo często towarzyszy mu stan zapalny, wysięk ropny… Czytaj dalej!

Odciski – to hiperkeratotyczne ogniska, wyraźnie odgraniczone, najczęściej z twardym rdzeniem wnikającym w skórę właściwą i wywołujące silne dolegliwości bólowe. Miejsca tworzenia się… Czytaj dalej!

Modzele –  to ogniska nadmiernego rogowacenia skóry, wywoływane przez ciągły uraz spowodowany nieodpowiednim obuwiem, występującą patologią układu kostnego i zakłóconą motoryką… Czytaj dalej!

Pękające pięty – schorzenia ściśle powiązane z suchością skóry. Przy nieodpowiedniej pielęgnacji prowadzi nawet do bardzo bolesnych, sięgających skóry właściwej rozpadlin, które… Czytaj dalej! 

Brodawki – to zmiany wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego – Human Papilloma Viruses. Do zakażenia dochodzi najczęściej w takich miejscach jak basen, sauna, sala gimnastyczna… Czytaj dalej!

Badania mykologiczne i bakteriologiczne – w obrębie kończyn dolnych, na skórze stopy mogą rozwijać się różnego typu infekcje – wirusowe, bakteryjne lub grzybicze. Należą one… Czytaj dalej!

Grzybica – grzybica skóry stóp i paznokci, to schorzenie bardzo powszechnie spotykane w naszym gabinecie. W każdym przypadku, zanim zostanie zaproponowana jakakolwiek terapia, pacjent jest… Czytaj dalej! 

Rekonstrukcja płytki paznokciowej – mechaniczne uszkodzenie płytki paznokciowej, nieestetyczne ubytki powstałe w wyniku przebytych chorób to problemy, które skłaniają pacjentów do wykonania protetyki paznokcia. Należy… Czytaj dalej!

Onycholiza – odklejenie się płytki od łożyska. Towarzyszy różnym schorzeniom ale może również być wywołana urazami mechanicznymi, długotrwałym, częstym moczeniem, stosowaniem… Czytaj dalej!


Ozonoterapia – terapia ozonem  ma silne działanie bakterio-, grzybo- i pierwotniakobójcze, a także inaktywujące wirusy. Ozon jest szeroko stosowany w medycynie. To metoda wspomagająca leczenie… Czytaj dalej!